Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Loading...

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Се разбира интересно би било МВР да ја извести јавноста за кој функционер се работи.

На 20.05.2020 околу 21.20 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар. Во 21.40 часот на наплатната рампа Желино возилото било запрено од полициска патрола и било констатирано дека се работи за Б.М., кој се претставил како директор на „Македонија Пат“. По наредба на Јавен обвинител на лицето ке му биде издаден платен налог по член 211 став 4.

Утрово интервенирала полицијата пред МЗ, непознато лице го чекало Филипче

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...