Нови цени | Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Од вечерва на полноќ нови цени на горивата. Дизелот ќе поевтини за 1 денар, додека бензините ќе поскапат за 1 денар.

Според новата цена, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 83,5 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 85,5 денари по литар.

Цената на дизел од полноќ ќе биде 77,5 денари по литар.
Се намалува и цената на екстралесното масло за 1,5 денари и ќе изнесува 76,5 денари. Цената на мазутот од утре ќе изнесува 41,7 денари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.