Објавила фотографија која збуни многумина: Поради овој детаљ почнале да пристигнуваат честитки

Нејзината фотографија стана хит бидејќи збуни многуминаБеитанка Ребека Мекгонагл на својот Инстаграм објави фотографија на која позира покрај својот кревет, но се зачудила кога почнала да добива пораки од пријателите со честитки за радосната вест, пишува New York Post. На Ребека не и беше јасно што се случува додека нејзината пријателка не и објасни дека поради оптичката илузија изгледа како да држи новороденче во рацете.“Мислев дека твоето колено е бебешка глава, а здолништето ти личи на прекривка. Ова навистина ме насмеа”, напишала нејзината пријателка. View this post on Instagram A post shared by GLA👩🏽‍🔬 (@rebeccamcgoniglex)Не знаев што се случува, од каде толку коментари и честитки“, рекла Ребека и додала дека размислувала да ја избрише фотографијата.„Мајчинството ти личи““Луѓето ме прашуваа кога се породив. Навистина беше бизарно што морав да им одговорам дека не”, рекла Ребека, чија фотографија стана вирална.„Девојко, честитки“, „Честитки за новото доаѓање, дали има име? и „Мајчинството ти личи“, се само дел од коментарите.

Пронајдете не на следниве мрежи: