ОВА СЕ УАПСЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА РЕАЛ МАДРИД: Се снимале како имаат секс со малолетничка на Канарските Острови

Голем секс скандал ја стресе Шпанија откако фудбалери на кралскиот клуб Реал Мадрид беа уапсени поради споделување на сексуално видео со малолетничка.

ОВА СЕ УАПСЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА РЕАЛ МАДРИД: Се снимале како имаат секс со малолетничка на Канарските Острови

Првично беше објавено дека се тројца, но се покажа дека се четворица, а нивниот идентитет медиумите успеаја да го откријат.

Тоа се Раул Асенсио (20), Алекс Алеман (18), Андреас Кампос (21) и Борха Алонсо (19).

Тие се дел од Б и Ц тимот на Реал Мадрид. Во моментов се зад решетки, а полицијата ја продолжува истрагата.

Фудбалерите биле пријавени на 6 септември на Канарските Острови од мајката на малолетничката, а вчера биле приведени во полиција.

Мајката наводно изјавила дека еден од четворицата играчи на Реал Мадрид снимил сексуално видео, а потоа го споделил со другите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.