Ова ќе го разбесни Мустафа кога ќе го дознае: Еве што откри Емина за поранешниот сопруг во јавноста, ова ниту една жена не го прави!

Пејачката Емина Јаховиќ пред неколку дена ја промовираше својата линија за козметика. По тој повод, таа рече дека нејзиното семејство е најголема поддршка во новиот потфат и започнување бизнис што нема многу врска со нејзината професионална кариера како пејачка. Таа работеше на овој проект неколку години.
По тој повод, таа рече дека нејзиниот поранешен сопруг и посакал сè најдобро, и дека тој е голема поддршка во овој бизнис.


Гостувајќи во емисијата на Сања Маринковиќ, таа откри и еден детал од нивниот брак.
Имено, Мустафа е познат пејач во Турција, но се чини дека Емина ги „украла“ симпатиите од публиката, како во Турција, така и низ цела Европа, што не одговарало на суетата на Мустафа.
– Каде и да одевме, луѓето ми приоѓаа барајќи автограм. Се сеќавам дека еднаш бевме во Милано и тие постојано ми приоѓаа да ми побараат автограм, а тие не знаеја ниту која сум, што го вознемируваше крајно. Едно време физички многу личев на Пенелопе Круз, откри пејачката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.