ОВИЕ ЗНАЦИ ЌЕ ГИ СМЕНАТ ПАРТНЕРИТЕ ВО 2023! Март и мај се два клучни месеци во следната година

Водолија

Водолиите со влегувањето на Венера можат да очекуваат големи промени веќе во февруари, а треба да се грижат за својата психолошка чувствителност и рамнотежа како и за нозете – од колена надолу.

Риба

„Покрај тоа што Јупитер им носи придобивки, ги чека и влегувањето на Сатурн, а тој носи придобивки и поуки од одредени ситуации. Земјените и водените знаци се фаворизираат од средината на годината, раковите, скорпите, биковите и девиците, кои ќе бидат заштитена со положбата на Јупитер“, рече таа. Ѓуричиќ го нарече Јупитер одличен адвокат. Исто така, таа откри дека од март светот влегува во фаза на решавање на проблемите.

Овен

„Овните треба да ги штитат главите од повреди, егзалтираниот период започнува од април до крајот на годината. Биковите очекуваат кардинални потези, не мора да значи лошо, нека размислат добро, може да значи и напредок“, вели таа. .

читајте пулс24

Близнаци

Има близнаци кои се весели и постојано во движење, Марс ги направи особено турбулентни во последниот период, плодовите ќе ги жнеат од месец јуни.

Ракови

Раковите може да очекуваат значителен напредок во месец мај, прво на деловен план, а потоа и во семејството, почнувајќи од јули.

Лавови

Лавовите кои секогаш доминираат, дури и кога седат доминираат имаат неодолив шарм. Посебно им се насмевнува одличниот период од месец мај и решавањето на важни животни прашања.

Девици

Девиците, кои се секогаш прекрасни во тоа колку се лојални и доверливи, во мај ќе имаат одлични резултати, а ќе можат да очекуваат круна од дополнителни резултати како последица на нивните претходни активности.

Вага

Вагите се привилегирани бидејќи Јупитер ќе транзитира во нивната седма куќа и ќе носи добри одлуки за љубовта, изборот на партнер и менувањето на партнерите.

Шкорпија

Скорпиите да се грижат за репродуктивните органи и здравјето и подигање на имунолошкиот систем. Милиот перидон започнува од март, деловниот успех од мај, а љубовниот успех од јуни.

Стрелец

Оптимистичкиот Стрелец од февруари треба да се грижи за дигестивниот систем и црниот дроб, кога е здравјето во прашање, а одличен период на нивно заживување е во април и втората половина на јули – наведе Ѓуричиќ.

Јарец

Јарецот ќе има чувствителни колена и стомак во текот на 2023 година, но затоа годината започнува одлично.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.