Овие хороскопски знаци имаат натпросечна интелигенција

Овие хороскопски знаци имаат натпросечна интелигенција

Личностите родени во овие хороскопски знаци важат за натпросечно интелигентни и често се потценети од останатите.
Овен
Личностите родени во знакот на Овен никогаш не се во друштво во кое не се чувствуваат добро. Тие се чувствуваат одлично во друштво каде се цени нивното знаење, а доколку некој не се интересира за нивните способности, тој никогаш нема да има работа со Овенот и за него овој хороскопски знак секогаш ќе биде загатка.


Вага
Вагите се тотални “бубалици”, но често ги прелажуваат луѓето околу себе бидејќи силно зрачат со сексапил. Причина за тоа е нивната самодоверба и одлучност. Вагите секогаш го остваруваат она што го зацртале – тие секогаш го кажуваат она што го имаат на ум и го прават она што го сакаат.
Стрелец
Доколку личноста родена во знакот на Стрелец верува дека нешто има смисла, тоа и ќе го направи без да размислува дали истото одговара во нормални услови и што другите мислат за тоа. Стоење со часови на дожд само за да добијат влезница за концерт или фотографија од омилената ѕвезда? Тоа за Стрелците не е проблем – тие живеат во свој свет.
Јарец
Личностите родени во знакот на Јарец имаат проблем да разговараат на “обични” теми. Зошто да зборуваат за времето и работата, кога има толку интересни и возбудливи теми? Кога Јарецот ќе сретне истомисленик, тие заедно се “втопуваат” во мисловниот свет, среќни и радосни.

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.