ОФИЦЕР прегази 11 РУСКИ ВОЈНИЦИ: Изгуби контрола над возилото, НЕМАШЕ ШАНСИ да избега (ВИДЕО)

Офицер на руските вооружени сили налета на група војници на одење на појадок во Камчатка.

Сообраќајна камера го сними моментот на страшната сообраќајна несреќа што се случи на стариот автопат Петропавловск-Камчатски – Милково на далечниот исток на Русија рано утрото на 2 декември.

(Видео) Јакимовски се кандидира за шеф на државата!
Лидерот на ГРОМ и актуелен градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска на прес-конференција по партискиот Конгрес официјално објави дека тој ќе биде кандидат за претседател на државата. – ГРОМ …
Песната на Израел за Евровизија може да биде дисквалификувана како премногу политичка
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) размислува дали да ја дисквалификува израелската песна „Октомвриски дожд“ за Песна на Евровизија бидејќи содржи политичка порака, јавија денеска израелските медиуми, повикувајќи се на европски извори. …

Телеграм каналот База наведува дека поручникот Игор Н.(27) изгубил контрола над возилото и налетал на група војници кои оделе да појадуваат во мензата со брзина од околу 80 километри на час. Повредени се вкупно 11 војници, тројца се хоспитализирани, а на останатите лекари на местото на несреќата им укажале помош.

Се гледа и дека само еден од војниците имал рефлективен елек.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.