ПАК НОВИ ЦЕНИ! Поскапе хамбургерот во Седмица!

Сендвичарата Седмица на некој начин е симбол на скопскиот фаст фуд. Со долгогодишна традиција и стандарден квалитет, Седмица на некој начин ги поставува условите на скопскиот фаст фуд пазар кој во последните години забрзано се развива.

Но инфлацијата и бранот поскапувања очигледно силно влијае врз овој бизнис па од пред неколку дена сендвичите во Седмица имаат нова цена, повисока за 20 денари. Сега, еден хамбургер чини 220 денари.

За очекување е по растот на цените во Седмица да скокнат и цените во другите сендвичари.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.