Парталко се пресели во Пелистер!

Продолжува зимскиот егзодус на фудбалери од таборот на Вардар, кој остана без неколкумина стандардни првотимци поради финансиските проблеми во кои се најде најтрофејниот македонски колектив, откако денеска црвено-црниот дрес официјално го раздолжи и 20-годишниот Ерен Парталко.

Станува збор за напаѓач кој во иднина ќе настапува за битолска Пелистер, каде што беше официјално претставен. Тој две ипол години беше дел од вардарци, а претходно играше и за младинскиот состав на Академија Пандев.

Пелистер со овој трансфер покажува амбиции да го засили тимот со цел да се вмеша во борбата за највисок пласман во Втората лига, а со тоа и за промоција во фудбалската елита.

Пронајдете не на следниве мрежи: