Пилотот преку разгласот проговори само четири збора- следуваше молк и солзи

Пилотот наместо да ги информира патниците за летот тој се огласи преку разгласот и изговори само четири збора од кои многумина заплакаа.
Станува збор за турски пилот и екипаж во чиј авион се наоѓал нивниот поранешен учител по летање.
По разгласот екипажот му пријде на професорот со букет цвеќе во рацете.


Човекот беше толку многу изненаден што започнал да плаче, а присутните го поздравиле со громогласен аплауз.

Љубезниот учител ги прегрна и поздрави сите ученици кои му пријдоа и му се заблагодарија.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.