Пита од стар леб! Ефтин оброк со фантастичен вкус (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)


Наместо да го фрлате стариот леб, секогаш можете да направите вкусна пита со сирење и ќе имате вкусен оброк.

СОСТОЈКИ:

  • 2 јајца
  • 200 мл млеко
  • 100 гр кисела павлака
  • 100 гр сирење
  • 50 гр фета сирење исечкано на коцки
  • 50 гр кашкавал исечкан на коцки
  • 3 парчиња бајат леб
  • малку рендано сирење
  • малку прашок за пециво

Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.