Пијан татко со нож ја избодел 21- годишната ќерка во Призрен

Од Регионалниот полициски центар во Призрен потврдија дека А.Ш. (44) со нож ја нападнал ќерката Е.Ш. (21), нанесувајќи ѝ повреди на грбот, пренесува Телеграф.

Состојбата на повредената девојка е критична и лекарите се борат за нејзиниот живот во болницата во Призрен. Со оглед на тоа дека таткото бил пијан, по наредба на надлежен обвинител му е одредена мерка притвор во траење од 48 часа.

Пронајдете не на следниве мрежи: