Познатите брендови го одбележуваат месецот на ЛГБТИ+

Познатите брендови го одбележуваат месецот на ЛГБТИ+

Со промена на насловната фотографија на профилите на Твитер познатите брендови сакаат да ја покажат својата поддршка и наклоност кон ЛГБТИ+ групата на луѓе…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.