Познати се петорките за „ол-стар“ мечот

НБА ги објави стартните петорки за овогодинешното издание на „Ол-стар“ мечот, најмногу гласови повторно доби Леброн Џејмс.

Ол-стар викендот оваа година ќе се одржи од 16. до 18, февруари, за Леброн Џејмс тоа ќе биде 19. учество со што го израмнува рекордот на Карим Абдул Џабар.

Во првата петорка на западот се: Леброн Џејмс, Лука Дончиќ, Никола Јокиќ, Стеф Кари и Зајон Вилијамсон.

читајте пулс24

Во првата петорка на истокот се: Јанис Адетокумбо кој е капитен, потоа Кајри Ирвин, Донован Мичел, Кевин Дурент и Џејсон Тејтум.

Пронајдете не на следниве мрежи: