Полицијата не ги пипна Балистите но затоа ги здроби Рибарите!

Loading...

Во само два дена бевме сведоци на двојните стандарди кои МВР ги применува кон навивачките групи. Додека Балистите кои вчера пцуеја и дивееја низ Тетово не ги ни пипна, истовремено на ракометниот натпревар од домашното првенство помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Охрид одигран во градот под Марковите Кули полицијата тепа без милост. 
Како прилог имаме видео за да се уверите и сами. Нам ни останува едно само да прашаме – до кога вака крвнички по Македонските навивачи?

Потоа потсетете се на текстот од вчера и инцидентите во Тетово: Балисти – УЧК!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...