Полицијата не ги пипна Балистите но затоа ги здроби Рибарите!

Во само два дена бевме сведоци на двојните стандарди кои МВР ги применува кон навивачките групи. Додека Балистите кои вчера пцуеја и дивееја низ Тетово не ги ни пипна, истовремено на ракометниот натпревар од домашното првенство помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Охрид одигран во градот под Марковите Кули полицијата тепа без милост. 
Како прилог имаме видео за да се уверите и сами. Нам ни останува едно само да прашаме – до кога вака крвнички по Македонските навивачи?

Потоа потсетете се на текстот од вчера и инцидентите во Тетово: Балисти – УЧК!!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.