ПОПРВО ЌЕ СЕДНАМ ГОЛА НА ЖЕШКА скара, отколку да БАРАМ НЕШТО дечко: Миа Калифа ги воодушеви мажите

Миа Калифа за тоа што никогаш не би побарала од дечко – тоа ќе ве изненади!

Некогашната легенда на „Порнхаб“ и една од најпопуларните актерки од филмови за возрасни, која според многумина прерано ја заврши кариерата – Миа Калифа, откри што никогаш не би побарала од маж. Иако многумина се навикнати на нејзините либерални ставови, оваа изјава предизвика бура во јавноста.

ПОПРВО ЌЕ СЕДНАМ ГОЛА НА ЖЕШКА скара, отколку да БАРАМ НЕШТО дечко: Миа Калифа ги воодушеви мажите

Миа објави видео на TikTok во кое објаснува дека никогаш не би барала маж со кој е во врска да престане да сака фотографии од други жени на интернет. Оваа нејзина изјава ги воодушеви сите мажи, барем повеќето кои тоа го прават постојано, но има еден улов. Наместо забрана, би го направила единственото нешто што и има смисла – би го оставила!

Во видеото, кое го погледнале речиси 4 милиони луѓе, Миа придонесе за дебатата за тоа дали лајкувањето фотографии на други жени (или мажи) на социјалните мрежи е знак на непочитување на партнерот во врската.

„Не сум премногу драматична кога велам дека повеќе би сакала да седам гола на топла скара отколку да барам од момчето да не ги лајкува објавите на другите девојки на Инстаграм.

Ако мислевте дека ова е многу „дарежливо“ од неа и дека ретко се случува девојка да биде толку опуштена и лишена од љубомора, продолжението следува во описот на видеото. Едноставно рекла дека повеќе би сакала да исчезне од таква врска отколку да бара од партнерот да се воздржува од лајкување слики.

„Едноставно исчезнувам за тој никогаш повеќе да не слушне од мене“, додаде таа.

Нејзината изјава поттикна многумина да дадат свое мислење за оваа мрежа, па повеќето жени се согласија со неа.

„Ако треба да го замолам да се однесува на одреден начин, тогаш не ми треба“, „Така е, затоа што тоа е тест за него“, „Премногу сум уморен за да се справам со тоа. Или направете го или немојте, а јас ќе го направам на нивен начин“, коментираат корисниците на TikTok.

Изгледа дека една нашла начин да го одвикне своето момче од сликање туѓи женски профили на интернет…

“Го фатив како го прави тоа веднаш на почетокот на врската и прашав дали ќе го направиме тоа? Затоа што и јас го можам истото. После тоа никогаш повеќе не му се допаднаа туѓите слики”, откри овој корисник. Една дури откри дека раскинала со своето момче поради Миа! Таа го замолила да престане да лајкува слики и видеа од поранешната порно актерка, но кога тој одбил – раскинале.

Погледнете какви слики објавува Миа на Инстаграм…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.