Поубаво нешто немате видено: Овие бебиња ќе ви го стоплат срцето

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката додека растат и се развиваат.
Неодамна се објавени снимки од малечки близначки за да се докаже врската што ја споделуваат само близнаци. Тие сега се веќе родени, но сепак спијат „залепени“ едно за друго.
Во видеото, близначките за момент ги отвораат очите и ја погледнуваат мајка им, која ги снима, но им било толку пријатно што веднаш повторно заспале.
Тогаш на нивните лица блеснале насмевки. Биле опкружени со играчки, но не им било грижа затоа што се имаа една со друга.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.