Појадок за 15 минути: Пита со праз и сирење

Loading...

Потребни состојки:
3 јајца
70 мл јогурт
70 мл вода
50 мл масло
Половина печиво
300 г брашно
Сирење, праз
Начин на подготовка:
Во еден сад измешајте ги прво течните, па додадете ги сувите состојки. Додадете додатоци по желба, може да ставите праз и сирење. Префрлете ја смесата во плех со хартија за печење. По избор може да ставите и микс семки и сусам. Печете ја питата на 200-220 степени. Оставете ја кратко да се излади, па исечете ја и послужете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)

loading...