Пристигна ретроградниот Уран: Овие четири знаци се на удар, а потоа следи пеколен период со бројни предизвици

Уран, планетата на иновации и промени, отиде во ретроградна состојба во Бик на 29 август и ќе продолжи да го прави тоа до 27 јануари 2024 година.

Уран ретрограденво Бик претставува посебна астролошка позиција која ги комбинира карактеристиките на Уран, планетата на промените и иновациите, со енергиите на Бикот, знак поврзан со стабилност, материјални поседи и практичност.

Пристигна ретроградниот Уран: Овие четири знаци се на удар, а потоа следи пеколен период со бројни предизвици

Ова поставување може да има значително влијание врз поединечните картони на раѓање и може да донесе конкретни предизвици и можности.

Еве неколку клучни точки што треба да се земат предвид за ретроградниот Уран во Бик:

Промени во материјалниот свет

Ретроградниот Уран во Бик може да укаже на промени и предизвици поврзани со материјалните поседи, финансиите и вредностите. Може да има неочекувани промени во финансиската состојба или потреба да се преиспитаат сопствените вредности и приоритети во животот.

Оригиналност 

Оваа позиција може да поттикне оригинални идеи и иновации поврзани со финансии, инвестиции или управување со ресурси. Луѓето со оваа позиција можеби се повеќе склони да експериментираат со нови финансиски стратегии.

Промени во односите

Ретроградниот Уран во Бик исто така може да влијае на односите, особено оние поврзани со вредностите и материјалната сигурност. Ова може да доведе до преиспитување на емоционалните врски или промени во динамиката на партнерските односи.

Потребата за свесност за вредностите

 Луѓето со оваа позиција често чувствуваат потреба длабоко да ги разберат нивните вредности и ставови кон материјалните работи. Тие можат да се справат со прашања како што се трошење пари, акумулирање богатство и свесност за животната средина.

Времетраење на ретроградниот Уран

Важно е да се напомене дека Уран поминува долг период во еден знак (околу седум години), така што ретроградниот Уран во Бик се јавува на секои седум години. Во овој временски период, поединците и општеството како целина може да претрпат значителни промени во однос на материјалниот свет.

Отвореност за промени

За најдобро искористување на енергиите на ретроградниот Уран во Бик, важно е да бидете отворени за промени, флексибилни и подготвени да реагирате на неочекувани ситуации. Исто така, важно е внимателно да ги разгледате вашите финансиски одлуки и вредности.

Ретроградниот Уран во Бик најсилно ќе влијае на Бикот, Лавот, Скорпијата и Водолиите.

Бик

Подгответе се за големи животни промени. Одлуките што ќе ги донесете сега ќе ја променат иднината. Мора да се ослободите од старите животни обрасци кои повеќе немаат смисла.

Лав

Пред вас е период кој носи големи промени на работа. Можна е промена на професијата, но и на компанијата.

Шкорпија

Ако имате партнер или сте во брак, подгответе се за големи промени. Можна е одлука за развод.

Водолија

Можно е преместување и промена на местото на живеење. Проблеми со станот и еден член од семејството.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.