Албанецот Даку по ремито со Хрватска: Пи*ка им мајчина на Србите и Македонците

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем скандал направи Мирлинд Даку кој по дуелот ја пцуеше и Македонија.

Наместо како спортист да ги смири страстите меѓу навивачите, Даку уште повеќе ги разгоре страстите и водеше навредливо скандирање.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.