Проѕирниот фустан ја откри долната облека и совршено тело! Никој не можеше да го тргне погледот од Деми Мур (ФОТО)

На свеченоста во чест на модната куќа „Долче и Габана“ во Милано, актерката Деми Мур блесна во проѕирен фустан со светки.Деми Мур има 61 година, но има и совршена фигура, која често ја покажува во смели комбинации.Сега таа носеше елегантен Нејзината долга темна негувана коса и’ беше пуштена.На настанот во Милано присуствуваа многу познати личности. Меѓу другите, моделот Наоми Кембел, пејачката Шер, актерките Хелен Мирен и Изабела Роселини.Таа носеше фѕстан од брендот „Долче и Габана“, целосно проѕирен. Под фустанот се гледаше црн градник и црни гаќички.Спектакуларниот фустан имаше светки на себе, а Деми одлично се чувствуваше во него. Облекла чевли со вртоглаво високи потпетици, а избрала дискретна шминка.Нејзината долга темна негувана коса и’ беше пуштена.На настанот во Милано присуствуваа многу познати личности. Меѓу другите, моделот Наоми Кембел, пејачката Шер, актерките Хелен Мирен и Изабела Роселини.

Пронајдете не на следниве мрежи: