Роналдо е прв на Инстаграм со над 200 милиони следбеници

Роналдо руши рекорди. Тој е сам на врвот и единствен човек кој е следен од над 200 милиони следбеници на Инстаграм… А од оваа платформа може многу добро да се живее и рекламните пораки кои ѕвездите ги објавуваат ги чинат брендовите милиони евра.
По повод рекордот што го постигна Роналдо објави пригодно видео за својот развоен пат, токму на Инстаграм. Погледнете.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.