САШО ТАСЕВСКИ: На овој голем ден… рикверц… кој ќе биде локомотивата?

На овој голем ден за големото рикверц племство и топло братство, Кире Бананамен ви посакува многу љубов со многу задни мисли.. (ФЕЈСБУК СТАТУС НА САШО ТАСЕВСКИ ПРЕНЕСЕН ВО ЦЕЛОСТ, ВЕРОЈАТНО СО АЛУЗИЈА НА 2 ФЕВРУАРИ)

САШО ТАСЕВСКИ: На овој голем ден… рикверц… кој ќе биде локомотивата?

Можете цел ден да играте вовче. И не се тепајте кој да биде локомотивата. Не е убаво на ваков празник. Ќе се менувате.

Банана или крастајца? Кире Бананамен ќе ви каже.

И двете се лупат пред употреба. Само ако ги јадеш.

За посебни прилики и во празници како денешниот, се употребуваат нелупени. Само капка лубрикантче да лизга. Може пари нема ама лубриканти има, благодарение на ауспух мераклиите во власта.

Мрдам газ јас, мрдаш газ ти.

За многу години празникот.

Брисел нека ве благослови чеда топли.

Амин.

Молим?

Опалим те голим.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.