САШО ТАСЕВСКИ: Никој нема право да врши сексуална или политичка пропаганда врз деца

Го гледав клипот со малиот на една моја пријателка и бев ужаснат.

Почна и кај нас. На најјако последниве три години. На Мила Финска реформите.

Апел до сите даскали во основните и средните училишта.

читајте пулс24
САШО ТАСЕВСКИ: Никој нема право да врши сексуална или политичка пропаганда врз деца

Немојте да ги спроведувате социјалните изопачени сексуални пропаганди и планови на ЛГБТ организациите.

Никој нема право да врши сексуална или политичка пропаганда врз деца. Особено не на училиште. Ние ги праќаме кај вас во школо да учат наука, а не да им ги полните главите со нечии растројства и пореметености и истите да им ги продавате како нормални.

За тоа ниту ве плаќаме ниту имате мандат.

На моите деца не дозволувам да им ги кажувате тие глупости. Ниту на било чие дете. Оставете ги сами да научат каде ќе одат и што ќе бидат у животот. Со каков партнер ќе бидат. Па више преку таквото. Ако е некој пореметен и платен зашто е пореметен, не мора и моето дете да го пореметува за време на часовите, преку свои пиони во образованието. Децата ни одат во школо да научат нешто вредно, а не да ги труете со тоа дека социјална вештина е кога двајца мажи си прават фупе фупе отпозади.

Кај нас не се дозволени хомосексуални бракови и семејства. Од каде бе тогаш им зборувате на децата во школо дека е нормално да се има такво семејство со деца.

Имате полно право како даскали, да одбиете да им го миете мозокот на децата со вакви глупости. Оти ова лудило еден ден ќе заврши, ама вас ќе ви остане срамот и презирот од родителите

А ако сепак се дрзнете за тоа да им зборувате на децата како за една прекрасна љубовна и сицијална вештина што треба да ја научат иако се малолетни, нема да ви помине. Ќе имате работа со мене и други родители.

Затоа им кажав на децата, штом почне наставникот на таа тема, одма да го напуштат часот. Одма.

Кој сака нека им дозволи на неговите деца да бидат отруени од мали.

Моите ќе ги бранам и ќе се бранат од тој отров најдобро што можат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.