Сашо Тасевски реагираше за намалувањето на затворската казна на возачот од Велес кој усмрти девојче и побегна од местото на злосторот

Пијан со мерцедес, со 120 км на саат, удира во Магдалена 11 годишна и бега од местото на несреќата. Ја убил.

Значи не бил доволно пијан да не знае шо направил. Избегал без да се обиде да и помогне, што му е должност. Ко двапати да ја убил.

Само 8 години затвор?

Па тој ќе излезе за пет. Може и за помалку.

Магдалена дали ќе излезе од онаму каде што е?

Дали било кој од нејзините блиски ќе излезе од таму? Пошо и они ко да се умрени сега.

Тоа е убиство од небрежност.

Во Скопје се тркаат дење и ноќе по партизанска, по 8 септември.

Пешачки, црвено?

Нема тоа за нив.

Сега и овие со електричните тротинети станаа опасни по живот. И по својот и по туѓите.

Има патека тој вози ноќе без светла по пешачката. А по неа деца, мајки со колички, таа будалата на тротинет шиба, бесшумно. Додека не убијат некого. Тогаш ќе ви текне да ги регулирате. Не знаеш веќе што ќе те удри надвор. Кола, точак или будала на електричен тротинет

Ебаве башибозукот од држава.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.