Седум рецепти за десерти без глутен

Овие седум десерти без глутен се лесни за подготовка, а истовремено се многу вкусни.
Ако барате рецепт за торта без брашно, ужинка без брашно или десерт без глутен, тогаш погледнете го видеото.
Некои од овие рецепти се вегански, некои не се печат, но сите се вкусни.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.