Следната МЛАДА МЕСЕЧИНА најмногу ќе влијае на овие 4 знаци! НА ЕДЕН ќе му го промени животот ДРАСТИЧНО (од 21 март)

Првата млада месечина оваа пролет се случува на 21 март во 18:23 часот и ќе биде во знакот на страсниот и конкурентен Овен, нагласувајќи ја нашата желба да ги следиме нашите инстинкти и да дејствуваме во согласност со нашите желби.

Предолго сме во сонливата и плачлива енергија на сезоната на Риби, па затоа треба да го дочекаме огнениот пламен на Овенот.

Сега е одлично време да поставите цел и да ги вложите срцето и душата во неа, бидејќи ако Овенот е сигурен во нешто, тоа е победа.

Следната МЛАДА МЕСЕЧИНА најмногу ќе влијае на овие 4 знаци! НА ЕДЕН ќе му го промени животот ДРАСТИЧНО (од 21 март)

Со додадениот нумеролошки благослов на оваа млада месечина што се случува точно во 18:23 часот, оваа нова млада месечина сигурно ќе ве катапултира до вашата цел.

Ако вашето сонце, месечина или знак што изгрева потпаѓа под некој од следните хороскопски знаци, претстојната млада месечина во Овен може да означи значителна пресвртница во вашиот живот.

Младата месечина најмногу ќе влијае на овие хороскопски знаци:

Овен

Овен, признајте: едноставно сакате да бидете забележани.

Дури и ако сте посрамежлив и поинтровертен Овен кој претпочита да се држи подалеку од центарот на вниманието, не можете а да не го цените тоа што сте разбрани и ценети!

И бидејќи младата месечина „гори“ во вашата прва куќа, ќе бидете на сите на ум за време на оваа нова месечина.

Подгответе се да видите нешто сосема ново кога ќе се погледнете во огледало. Направете нешто што го претставува начинот на кој вашиот идентитет се менува и се развива со текот на времето и искуството.

Можеби не сте истата личност што некогаш сте биле, но тоа е добра работа, бидејќи тоа значи дека сте ризикувале, сте ја кажале својата вистина, се залагате за нешто во што верувавте и се отворивте за животот. И како резултат на тоа, Овен, станавте помоќна и поинтересна личност.

Ако на почетокот се чувствувате преоптоварени, запомнете дека оваа млада месечина го преминува Марс, вашата владејачка планета, зголемувајќи ја важноста на ова време.

Рак

Оваа нова месечина ве погодува блиску до дома, каде што сте најранливи. Оваа млада месечина, која паѓа во вашата четврта куќа на домашните и личните работи, осветлува сè што се случува зад затворени врати, далеку од љубопитните очи.

И ако немате место во светот каде што се чувствувате безбедно, заштитено и што е најважно – добредојдени, можеби ќе сакате да се преиспитате каде сте ги оставиле своите корени!

Оваа млада месечина може да ве инспирира да го исчистите вашиот стан, да планирате семејна филмска вечер или дури и да се преселите. Ќе знаете што да правите ако го слушате своето срце.

Убав, организиран и мирен дом во кој ќе се вратите кога ќе заврши авантурата е неопходен за Ракот да се чувствува доволно удобно за да го истражува светот. Бидејќи со вас владее Месечината, од суштинско значење е да имате дом во кој ќе се чувствувате топло, безбедно, сакано и добредојдено.

Вага

Вага, вашите односи се менуваат. Мотивирани сте да го подобрите вашето партнерство и да го направите позначајно бидејќи оваа млада месечина иницира ново разбирање за давање и земање!

Ја анализирате вистината за вашата седма куќа на љубовници, пријателства, па дури и непријатели, обидувајќи се да разберете кои се главните играчи во вашиот живот и какви улоги игра секој од нив.

Исто така, внимателно погледнете како придонесувате за вашите врски и колку моќ имате над нив. Истражете ја динамиката што ја споделувате со другите, бидејќи тоа може да доведе до некои многу кажувачки откритија, особено за тоа со кого сакате да го поминете остатокот од ова поглавје, Вага.

Не плашете се да ги проширите своите хоризонти, дури и ако тоа значи да размрдате неколку пердуви и да ја предизвикате перцепцијата на вашиот значаен другар за вас.

Јарец

Јарци, луѓето во последно време не можат да престанат да зборуваат за вас. На крајот на краиштата, оваа млада месечина испраќа излив на енергија директно во вашата 10-та куќа на јавниот имиџ, инспирирајќи ве да споделите некои вести кои ќе ви го променат животот или да ја подобрите вашата репутација!

Во моментов, имате можност да добиете некое значајно признание, особено ако сте спремни да учествувате на конкурс или веднаш да аплицирате за таа работа. Не одложувајте повеќе!

Со оваа млада месечина што ја поставува топката во вашиот сектор на кариерата, можете да се обложите дека вашата напорна работа нема да остане незабележана. Не гледајте наназад додека се подготвувате да се искачите на следното скалило од најважната скала.

Можете да го достигнете врвот многу побрзо од очекуваното. Ти си Јарец и кога Јарецот ќе погледне нешто, ќе се искачи на која било планина за да стигне до врвот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.