Снегот доаѓа со викендот

Сончевите денови остануваат зад нас, зимата е на прагот. Овој викенд ќе има и поголем пад на температурите. Минималните ќе се движат од минус 8 до плус 1степен Целзиусов, а на планините ќе се спуштат и до минус 10 степени. Максималните дневни температури ќе се движат од 5 до 14 степени, а на планините од викендов се очекуваат и врнежи од снег.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.