Советите на Миа Калифа за подобри интимни односи ги полудеа мажите | Истовремено е жестоко против брак

Миа Калифа неодамна привлече внимание на Интернет охрабрувајќи ги жените да ги напуштат своите сопрузи доколку се во несреќен брак. Миа беше на строго мислење дека луѓето не треба да се чувствуваат заробени во неисполнети врски и бракови и дека бракот не треба да се смета за света институција, туку само документација.

Советите на Миа Калифа за подобри односи ги полудеа мажите | Истовремено е жестоко против брак

Таа се соочи со остри критики и од жените и од посилниот пол, но една Британка, Трејси Кис, која инаку е самохрана мајка, целосно се согласува со популарната возрасна актерка која двапати се разведува и трет пат се вери.

Самохраната мајка Трејси (35) проговори за сопствените искуства. Таа е една од оние жени кои едноставно не поднесуваат нездрави врски.

читајте пулс24

„Иако верувам дека бракот е нешто на што треба да се работи и да се почитува, ја разбирам и сериозноста да се живее со злоупотреба и некој друг да ви го уништи животот, да ве поседува“, започна таа.

„Ниту една сума пари на светот, годините на часовникот или стравот од осаменост не би ме задржале во токсична, нездрава или несреќна врска. Не се работи за откажување од некого кога времињата стануваат тешки, туку за сфаќање на вашата вредност и сакај се себеси доволно за да знаеш кога да си заминеш, без разлика дали само се состануваш, се свршуваш, се ожениш или имаш деца“, продолжи таа.

На крајот таа додаде јасна порака: Ако нешто не може да се работи, подобри и надмине, тогаш на крајот треба да знаете кога да кажете доста е, а не да се задоволите со нешто што знаете дека е толку штетно погрешно. за вашето ментално здравје и благосостојба само за тоа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.