,,Со болка во душата и грутка во грлото” Ди Марија објави вест која ќе ги растажи Аргентинците: Се збогувам со најубавото

Аргентинскиот фудбалер Анхел Ди Марија ќе ја напушти репрезентацијата по Копа Америка во 2024 година, соопшти денеска тој.

„ Со болка во душата и грутка во грлото се збогувам со најубавото нешто што ми се случи во кариерата “, напиша Ди Марија на Инстаграм.

РОНАЛДИЊО ВЛЕГУВА ВО РЕАЛИТИ ШОУ! Тој ќе има посебна задача со натпреварувачите, а се наоѓа ДАЛЕКУ од својата земја
Бразилецот Роналдињо де Асис Мореира ќе учествува во реално шоу во Турција.Некогаш, еден од најдобрите играчи во светот, наполни 44 години, а по …
Истрага за над 60 случаи на корупција во украинската одбрана
 Во Украина се истражуваат повеќе од 60 случаи на можна корупција во одбранбениот сектор, изјави денеска директорот на Националното биро за борба против …
(Видео) Јакимовски се кандидира за шеф на државата!
Лидерот на ГРОМ и актуелен градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска на прес-конференција по партискиот Конгрес официјално објави дека тој ќе биде …
Песната на Израел за Евровизија може да биде дисквалификувана како премногу политичка
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) размислува дали да ја дисквалификува израелската песна „Октомвриски дожд“ за Песна на Евровизија бидејќи содржи политичка порака, јавија денеска …

Копа Америка во која Аргентина ќе ја брани титулата ќе се игра од 20 јуни до 14 јули 2024 година.

„ Тоа ќе биде последен пат да го носам дресот на Аргентина “, додаде 35-годишниот играч на Бенфика од Лисабон.

Ди Марија играше и за Росарио, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Париз Сент Жермен и Јувентус.

Во националниот дрес одигра 134 натпревари и постигна 29 голови.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.