Со ова издание Каролина Гочева го “запали” Белград: Сите зборуваат за овој фустан- пејачката ги маѓепса присутните со својот изглед

Македонската убавица Каролина Гочева во раните 2000-ти, беше едно од најпрепознатливите имиња во регионот.

Нејзиниот раскошен глас се слушаше далеку, а сите ја паметиме по соработката со непреболениот ангел, Тоше Проески со кој ги испеа песните „Помогни ми“ и „Немир“.
Тие двајца беа едни од најпознатите македонски ѕвезди во регионот.

Со ова издание Каролина Гочева го “запали” Белград: Сите зборуваат за овој фустан- пејачката ги маѓепса присутните со својот изглед

За жал, кариерата на Тоше ја прекина сообраќајна несреќа во која го загуби животот, но таа ја продолжи својата серија на успеси.


Каролина продолжи да реди успеси, но многу повеќе го промовираше својот музички вкус во Македонија, а публиката во регионот немаше многу можности да ја види.

Каролина Гочева пред неколку дена беше една од многуте ѕвезди кои се појавија на доделувањето на MAC наградите и воодушевија со својот стајлинг.
Пејачката за таа прилика облече проѕирен долг фустан со длабоки шлицови и шлицови на ракавите и длабоко деколте.

Каролина покажа дека и понатаму одлично се грижи за својот изглед и изгледа феноменално.

Пронајдете не на следниве мрежи: