Стојанче Стоилов стана татко

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, има голема причина за радост и славење, бидејќи денеска стана татко.
Неговата избраничка Деница, со која неодамна се ожени, донесе на свет машко дете.
Радосната вест веќе се шири на социјалните мрежи, а репрезентативните колеги му честитаат на Стоилов.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.