Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен.
Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и тоа крај една танчерка која му држеше сабја над главата.
Најдобриот светски тенисер одлично се забавуваше, во пресрет на својот втор меч на турнирот што ќе го игра утре против Филип Колшрајбер од Германија.

 

View this post on Instagram

 

Getting into the party spirit @djokernole ?? . #tennis #tennistv #atp #atptour #djokovic #dubai #funny #dance #ddftennis

A post shared by Tennis TV (@tennistv) on

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.