ТАТКОТО НА ВАЊА ОДИ ВО ПРИТВОР!

Таткото на убиената 14-годишна Вања Ѓорчевска, Александар Ѓорчевски вечерва оди во истражниот затвор во Шуто Оризари. Кривичниот суд го прифати барањето на обвинителството за 48-часовен притвор.

(Видео) Јакимовски се кандидира за шеф на државата!
Лидерот на ГРОМ и актуелен градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска на прес-конференција по партискиот Конгрес официјално објави дека тој ќе биде кандидат за претседател на државата. – ГРОМ одлучи да ме предложи за …
Песната на Израел за Евровизија може да биде дисквалификувана како премногу политичка
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) размислува дали да ја дисквалификува израелската песна „Октомвриски дожд“ за Песна на Евровизија бидејќи содржи политичка порака, јавија денеска израелските медиуми, повикувајќи се на европски извори. Песната испеана од пејачката Еден …

Тој на осомничениот Љупчо Палевски му дал информации во кое време ќерка му излегува од дома, за да ја киднапираат.

Кога го спроведуваат во судот, таткото на Вања е фотографиран со кренати палци, односно покажува „лајк“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.