Теа Таировиќ нагрната со македонско знаме со сонцето од Кутлеш – вака ја пееше „Лихнида кајче веслаше“

Организаторите со задоволство истакнуваат дека поголем дел од влезниците се веќе распродадени, а Теа со нетрпение чека да запее пред публиката која посебно ја обожува, па може и по некоја македонска песна.

Теа Таировиќ нагрната со македонско знаме со сонцето од Кутлеш – вака ја пееше „Лихнида кајче веслаше“

Нејзината љубов кон Македонија уште еднаш ја потврди со своите настапи на турнеата во Австралија каде од срце ја испеа „Лихнида кајче веслаше“, а за концертот во Скопје подготвува уште повпечатлив репертоар проследен со уникатен сценски настап кој ќе ве остави без здив, карактеристичен за српската дива.

Извор: вистина.мк

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.