Тежок инцидент на натпреварот Вардар-Пелистер | Хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

Тежок инцидент се случи на денешниот ракометен натпревар меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер.

Тежок инцидент на натпреварот Вардар-Пелистер | Хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)
Тежок инцидент на натпреварот Вардар-Пелистер | Хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

Се почна откако во првиот дел голманот на Пелистер беше погоден со паричка во главата. Откако на теренот завладеа напната атмосфера, Чкембари влегоа на трибините, додека Комити влетаа на теренот со факели и фрлаа по играчите на Еурофарм Пелистер. Чкембари од друга страна фрлаа со димни бомби.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.