ТИКТОК ДРАМА: Полицаец имаше „односи“ со љубовницата во службениот автомобил

Франческо Марлет, полицаец од Мериленд, моментално ги живее најсрамните денови во својот живот бидејќи неговата средба со љубовницата завршила неславно. Марлет веќе еднаш е фатен со истата жена како има интимна средба во задниот дел од неговиот полициски автомобил, потврдија неговите шефови во официјалното соопштение издадено од портпаролот на полицискиот оддел на округот Принц Џорџ.

@trapploss_ Pg cops dont care lmaoo #fyp #fy #cops #dmv #worldstar #movie ♬ original sound – Trapplos

„Нашиот оддел е запознаен за две видеа кои кружат во кои се вклучени Франческo Марлет и возрасна жена“.

Министерството за внатрешни работи отвори истрага против Марлет, а тој моментално е на платен одмор. Љубовницата на Марлет, Вирџинија Пинто изјавила дека „не направила ништо лошо“ и ја продолжила врската со полицаецот.

читајте пулс24

На новопротечената видео снимка, може да се види жена како самоуверено оди до полициско возило. На видеото двајцата се гледаат во страсна прегратка пред неговиот полициски автомобил, кој бил паркиран во близина на средното училиште Оксон Хил. Двојката потоа седна на задното седиште во автомобилот и остана таму 40 минути, пред секој да замине по својот пат.

„Што е толку возбудливо во тоа? Тој е полицаец, јас сум цивил. Ние сме фатени. Глупаво, но и ова ќе помине. Јас го живеам мојот живот. Имам деца, имам 15-годишен аутистичен син.Во мојата глава, не направив ништо лошо. Ќе продолжам да го живеам мојот живот и да го правам тоа што го правам. Во моето срце, во неговото срце, знаеме дека не направивме ништо лошо. Тој го знае тоа. Исто така и Паула. Ништо не згрешив, Господ е мој сведок“, рекла љубовницата.

Таа призна дека видеото „изгледа лошо“, но нагласи дека биле во врска, дека тоа не било само говор за една ноќ. Љубовникот на Марлет е ветеран на американската армија, а аферата со обесчестениот полицаец трае околу две години. Таа рече дека неговата сопруга била целосно свесна за тоа.

Сопругата на Марлет пак на Фејсбук објави дека љубовницата е разурнувач на бракот, „лесна“ жена, но признала дека нивниот брак е во неволја.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.