ТОЈ Е ВОНЗЕМЈАНИН: Рада Манојловиќ го величи Новак, не може да ја сокрие гордоста

Со освојувањето на Австралија опен по десетти пат по ред, Новак Ѓоковиќ повторно стана број еден на познатата АТП листа и се израмни со Рафаел Надал, кој освои 22 Грен слем титули.

Ноле го бодреше цела Србија, за успехот му честитаа бројни јавни личности, меѓу кои и Рада Манојловиќ.
Таа на Твитер го нарече вонземјанин.

-Инаку нема што повеќе да се каже за Ѓоковиќ, освен што со оваа демонстрација на моќ и надмоќ над сите докажа дека е надвор од нивната лига и дека едноставно нема конкуренција. Многу ми е драго што ги здроби сите, но не само што го порази, туку и ги уби во поим. „Затоа што така сакав“, напиша Рада на Твитер, а потоа продолжи:
„Човекот е едноставно вонземјанин, ментална и физичка величина. Има тенисери, а го има и Новак. Гигант. Неспоредливо навистина. Сите вежбаат, се борат напорно, играат добро, но тој е барем десет години постар од сите останати и се уште не можат да му се доближат. Секоја чест, напиша Рада Манојловиќ на Твитер.

Пронајдете не на следниве мрежи: