ТРАМП: „ЌЕ БИДАМ УАПСЕН ВО ВТОРНИК! НОВ ЗАПЛЕТ ВО АФЕРАТА СО ГЛУМИЦАТА ВО ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврди дека ќе биде уапсен во вторник поради обвиненијата дека и платил на порно актерката Сторми Даниелс да молчи за нивната наводна афера.

ТРАМП: „ЌЕ БИДАМ УАПСЕН ВО ВТОРНИК! НОВ ЗАПЛЕТ ВО АФЕРАТА СО ГЛУМИЦАТА ВО ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ

Адвокатите на Трамп, наводно, и платиле на Даниелс да молчи пред шест години, а њујоршките обвинители размислуваат дали има основа за покренување обвинение, пишува Дејли мејл.

Трамп на својата медиумска платформа рече дека обвинителството на Менхетен ќе го уапси во вторник поради овие наводи.

Тој рече дека се работи за политички мотивирана акција бидејќи, како што тврди, приказната за неговите пари е „стара“, а ги повика своите поддржувачи на протести.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.