Три жени исчезнаа на Косово

Три жени биле пријавени за исчезнати во косовската полиција во последните 24 часа. Семејствата бараат две жени од Гњилан и една жена од Ѓаконици.

Хороскопски знаци кои не се согласуваат добро со децата
Односите со децата често бараат трпение, разбирање и способност да се согледаат работите од нивна перспектива. Комуникацијата со најмладите не им доаѓа лесно на сите. Додека некои инстинктивно знаат како да му пристапат …
Турција објави снимка од првиот лет на борбениот авион Каан од петта генерација (видео)
– Турција достигна уште еден клучен праг во производството на својот борбен авион од петта генерација, со оглед на тоа што авионот КААН од домашно, турско производство, успешно го изврши својот прв …

Во Гњилане маж пријавил дека од семејниот дом излегле две жени и дека не знае каде се.

И во Ѓаковица било пријавено дека жена излегла од куќата и дека нејзиното семејство не знае каде се наоѓа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.