Тројца тинејџери масакрирале бездомник, германската полиција пронајде нож и грозоморно видео

Делови од телото на бездомник полицијата пронашла во градот Хорн-Бад Мајнберг, во областа Липе, во Германија, а за неговиот масакр биле обвинети тројца тинејџери.

Според извештаите, три момчиња масакрирале машко тело на ливада во мирна германска населба, пренесува Билд.

  • Еден од насилниците го снимал и дистрибуирал материјалот, но и полицијата набрзо го добила – изјави полицаецот Александар Горлиќ.

Полицијата го запленила ножот со кој е извршено убиството и уапсила тројца тинејџери. Двајца од нив и се познати на германската полиција поради нивните претходни злосторства.

Во тек е форензичка проценка, како и обдукција на телото, но засега се знае дека човекот бил претепан и веднаш избоден.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.