Трудната Меган и принцот Хари биле во авионот кога пилотот донел итна одлука

За време на слетувањето на авионот во кој биле Меган Маркл и принцот Хари во Сиднеј, се случувала вистинска драма.
Имено авионот во кој се наоѓал кралскиот пар, кој од Тонга се враќал во Австралија, за влакно избегнал судир.

Како што се дознало, пилотот одлучил на своја рака да го прекине слетувањето и да направи уште еден круг над аеродормот, а сето тоа поради друг авион кој пребавно се движел по пистата и никако не започнувал со полетувањето.
Од Кенсингтонската палата се уште не се огласија ниту коментираа за овој настан.
Сепак парот од авионот излегол со насмевка на лицата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.