Турската полиција ги испитувала контактите на Палевски во Турција

Се уште нема никакви информации околу тоа кога и како турските власти ќе постапат со барањето за екстрадиција на Палевски.

Медведев ја покажа шокантната мапа на Украина: Откри до каде планира да оди Русија и ја отфрли можноста за преговори со Зеленски (ФОТО/ ВИДЕО)
Дмитриј Медведев, поранешниот руски претседател, рече дека Украина е дел од Русија и ја отфрли можноста за мировни преговори со сегашните украински власти.Медведев, кој е заменик претседател на Советот за безбедност на Руската Федерација, нагласи дека Русија ќе продолжи со …
Петровска ќе го отвори НАТО – Индустрискиот ден
Утре, 5 март (вторник) во хотелот „Хилтон“ во Скопје, во 10.00 часот, министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе го отвори НАТО – Индустрискиот ден на кој ќе учествуваат високи претставници на двете агенции на Алијансата, НАТО Агенцијата …

Но тамошните медиуми информираат дека турската полиција сега ги испитува неговите контакти во таа земја и зошто решил да оди токму таму.

„Познато е дека Палевски, кој го бара Интерпол, е лидер на екстремно десничарска партија во Македонија. Додека се разгледува можноста осомничениот Палевски да дошол во Турција преку Србија и Бугарија, полициски екипи ги истражуваат неговите врски и во Турција.“, објави порталот Хаберлер…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.