Убил четворица со нож, меѓу кои две деца! Хорор во Њујорк

Четири лица, меѓу кои две деца, се убиени, а три други се ранети во напад со нож во Квинс, Њујорк, јавуваат светските медиуми.
Полицијата утринава добила повик, а кога пристигнала во домот на една од жртвите бил во пламен.

Медведев ја покажа шокантната мапа на Украина: Откри до каде планира да оди Русија и ја отфрли можноста за преговори со Зеленски (ФОТО/ ВИДЕО)
Дмитриј Медведев, поранешниот руски претседател, рече дека Украина е дел од Русија и ја отфрли можноста за мировни преговори со сегашните украински власти.Медведев, кој е заменик …
Петровска ќе го отвори НАТО – Индустрискиот ден
Утре, 5 март (вторник) во хотелот „Хилтон“ во Скопје, во 10.00 часот, министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе го отвори НАТО – Индустрискиот ден …

Осомничениот за убиството нападнал и полицајци и со нож повредил двајца од нив пред да биде застрелан.

Напаѓачот итно бил пренесен во болница, каде им подлегнал на повредите.

Полицијата потврди дека повикот дошол утринава околу 5 часот по локално време, а млада жена рекла дека нејзината братучетка го убила целото семејство.

Кога патролата пристигнала на местото на настанот, виделе маж како излегува од куќата со торба во рацете.

Откако Њујоршката противпожарна служба пристигнала на местото на настанот, итните служби пронашле тела на уште три лица во куќата: 12-годишно момче, 44-годишна жена и маж на возраст од 30-ти.

Шеесет и едногодишна жена била пренесена во болницата Маунт Синај со повеќе убодни рани.

Полицијата верува дека сите жртви починале како резултат на убодни рани, а од местото на настанот е изваден кујнски нож.

Њујоршката полиција го именуваше осомничениот како 39-годишната Кортни Гордон, која претходно имаше едно апсење за семејно насилство во Бронкс.

Тој бил во посета на членовите на неговото семејство во Квинс во моментот на нападот.

Полицијата соопшти дека истрагата е во тек, но дека со лицето што се јавило на 911 е извршен разговор во полициска станица.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.