УЖАС! АЈКУЛАТА ВЛЕТА ВО ПЛИТКОТО! Луѓето панично бегаат од водата, СТРАШНИ СЦЕНИ од плажата во Алабама

Страшно видео се појави од плажа во Алабама. Имено, на видеото се гледа како ајкулата со чекан „хистерично“ кружи во плиткото на само неколку метри од брегот, додека испаничени луѓе ја гледаат во шок што се случува.

Во еден момент, ајкулата се оддалечила од брегот и кога мислеле дека се Сифгурни, наеднаш се свртела и повторно се втурнала во плиткото додека во водата имало неколку капачи.

Во последен момент успеале да истрчаат од водата и да стигнат до брегот, но ајкулата продолжила бесно да се фрла во водата блиску до плажата, а потоа испливала во морето. Наводно, Неман бркал жица и така завршила во плиткото.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.