Утре очекувајте нови цени на бензините. Ќе одат ли нагоре?

Утре Регулаторната Комисија за Енергетика се очекува да ги објави новите цени на горивата кои ќе важат веќе од вторник.

Утре очекувајте нови цени на бензините. Ќе одат ли нагоре?

Во моментов на светските берзи нафтата од типот WTI Crude е околу 93 долари, брент е речиси 98 долари за барел, при посилен долар.

Во моментов цените на горивата се продаваат по овие цени:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 86,50 (денари/литар);Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 89,00 (денари/литар); Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 97,50 (денари/литар)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.