МЛАДА РУСИНКА БРУТАЛНО ПРЕТЕПАНА ВО СРБИЈА – 19-годишната девојка објави се на Инстаграм: Немам како да ја напуштам земјата

М.С. (29 г.) од Косјериќ, населба во областа Златибор во југозападна Србија, е осомничен за физичко насилство врз 19-годишна девојка со иницијали А.Р. од Русија. Како што дознава Blic.rs, 29-годишниот човек пијан ја нападнал и по него била распишана потерница.

Според засега неофицијални информации, М.С. нападнал девојка утрото на 4. декември во изнајмен стан.

Манолева: На државните клиники има современи услови и апарати за лекување на пациенти како Леонид
Заменик министерката за здравство во техничката Влада Маја Манолева вели дека на Универзитетската клиника за физикална медицина и рехабилитација од каде што таа доаѓа има можност за роботска рехабилитација којашто им овозможува …
Уапсените на собирите по повод смртта на Навални добија повик за војска
Неколку мажи, кои беа уапсени на собирите по повод смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални во последните денови, добија повик за војска во Санкт Петербург, објави …

Таа, пак, кога дала изјава во полиција, не го знаела презимето на осомничениот, а дала и погрешна адреса каде наводно живееле.

Но, насилникот набрзо бил идентификуван, а откриена е и спорната адреса на живеење.

„По него е распишана потерница. На адресата биле неколку полициски патроли и инспектори, но никој не им ја отворил вратата од станот“, вели извор запознаен со истрагата за Blic.rs

Осомничениот наводно нема легално оружје и претходно не бил пријавен за насилство.

Нападнатата девојка на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објавила фотографии од повредите – кој се крајно вознемирувачки.

„Ова го направи моето поранешно момче. Ми ги фрли пасошот и изводот од книгата на родените. Ме малтретираше и тепаше, ми се закануваше. Тој ми ги зеде сите заштеди. Ми скрши два мобилни телефони. Ме остави без работа и буквално се. И немам шанси да ја напуштам државата Србија. Никогаш нема да ти простам за ова“, напиша Русинката на социјалната мрежа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.