Хајди Клум во ,,жешко” издание: Во шестата деценија предизвика бура со сликите во долна облека, ја покажа совршената линија (фото)

Познатата убавица Хајди Клум неодамна го прослави својот 51 роденден, а судејќи по нејзините најнови фотографии, никогаш не изгледала подобро.Го запали интернетот со нови фотографии на Инстаграм, а на себе имала само долна облека и широк превез. Меѓутоа, меѓу ласкавите коментари за нејзината совршена фигура, имаше и такви кои го критикуваа нејзиното однесување.Имено, Хејди Клум ја покажа својата беспрекорна, многу витка линија, позирајќи во комплет проѕирна бела долна облека од тантела. Таа заводливо позираше на софа, а акцентот е на нејзиното бујно деколте.Заедно со објавата таа накратко рече „Добро утро љубов моја“, но ги оневозможи коментарите под фотографијата. Сепак, оваа објава брзо стана вирална на другите мрежи, каде што многумина ја коментираа.Јавна ја нападнаа„Ова не ми е секси, изгледа како очајна жена“, „Очајна потреба за внимание“, „Каде е границата на вулгарното однесување“, беа само дел од критиките упатени кон неа.Сепак, повеќето луѓе беа воодушевени од нејзината храброст и ја пофалија нејзината совршена линија и фигура што ја плени во шестата деценија.

Пронајдете не на следниве мрежи: