Чудо над Австралија, небото се претвори во знамето на Абориџините

Loading...

Чудо над Австралија, небото се претвори во знамето на Абориџините, скоро истребениот домороден народ. Светските медиуми започнаа да јавуваат за оваа неочекувана појава а луѓето веќе зборуваат дека огновите се одмазна на севишниот за истребувањето на домородните индијанци или абориџини…
Ако навистина се споредат двете слики подолу ќе останете без зборови.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...